"Chovateľská stanica Slnečný Lúč sa stala medzinárodne chránenou od roku 2002..."

Ako sme sa dostali k plemenu Čínsky Chongqing Dog? Je to dlhá história..

V roku 1994 sme si zadovážili prvé šteniatko s rodokmeňom plemena Shar-pei. Pri ňom sa nám otvorila brána do sveta chovu psov a výstav. Roky plynuli a netrvalo dlho, kým sme si v roku 2002 nepriniesli ku Shar-peiovi novú spoločníčku, ktorá bola zároveň aj zakladateľkou našej stanice "Slnečný Lúč" - sučka plemena Brabantský griffon - Bronx Malý Baskerville (Rebecca) z Českej republiky. Po nej nasledovala sučka Athina Bohunícky ďáblik, čierna hrubosrstá Belgická griffonka a ako tretia do rodiny prišla Dorka (Daginny-Bruxell ze Sídlberku) - červená hrubosrstá Bruselská griffonka. Tieto tri predstaviteľky boli krásnym začiatkom našej stanice. Pri tomto plemene sme sa naučili veľa a získali všetky potrebné informácie pre úspešný chov a prezentáciu na výstavách. Za 12 rokov chovateľskej činnosti sme odchovali viac než 20 vrhov, medzi ktorými sa našli aj výstavne úspešní jedinci. Náš posledný vrh plemena Griffon bol odchovaný v roku 2014.

Keďže v našom dome po sučke Bronx Malý Baskerville (ktorá bola naša prvá griffonka hladkosrstá v červenej farbe s čiernou maskou) ostalo prázdno, lákalo nás pozrieť sa aj na iné plemená. Kto mal griffonika sám vie, že plemeno je nenahraditeľné. Avšak, jedného dňa sme na sociálnej sieti zbadali plemeno, ktoré malo vrásky, krásnu červenú líščiu farbu s veľkými hnedými očami. Keď sme zistili, o aké plemeno ide, úplne nás dostalo. Kompletné spojenie čínskeho šarmu Shar-peia s výrazom griffonka nás uchvátilo. A tak sme importovali prvú fenku plemena Chinese Chongqing Dog na Slovensko. Pani Irine Frankovich z Ruska (ktorá mimochodom importovali všetkých jej psíkov z Číny) za možnosť spoznať toto plemeno veľmi ďakujeme! V roku 2018 ku nám pribudla sučka Anglického bulldoga - Buchta, ktorá je našim maskotom. Ďakujeme chovateľke Ildikó Melichovej za prejavenú dôveru a možnosť opäť chodiť na výstavy.

Popri chovateľskej stanici Slnečný Lúč má majiteľka Ing. Lucia Kyseľová salón pre psov a mačky "Anubis" vo Zvolene, ktorý je v prevádzke od roku 2003 a patrí medzi najstaršie salóny v meste. Ponúka úpravu a strihy psov či mačiek nie len podľa zákazníka, ale aj výstavnú úpravu a poradenstvo na výstavy.

Majiteľka Ing. Lucia Kyseľová


 
Tvorba stranek pro chovatele